Tut ils commembers dal Cussegl federal dapi l'onn 1848

Num Partida Chantum Elegì / elegida ils Demissiunà
Cassis, Ignazio PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 20.09.2017
Parmelin, Guy Partida populara svizra Vad (VD) 09.12.2015
Berset, Alain Partida socialdemocrata Friburg (FR) 14.12.2011
Schneider-Ammann, Johann N. PLD.Ils Liberals Berna (BE) 22.09.2010
Sommaruga, Simonetta Partida socialdemocrata Berna (BE) 22.09.2010
Burkhalter, Didier PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 16.09.2009 31.10.2017
Maurer, Ueli Partida populara svizra Turitg (ZH) 10.12.2008
Widmer-Schlumpf, Eveline Partida burgais democratica Grischun (GR) 12.12.2007 31.12.2015
Leuthard, Doris Partida cristiandemocrata Argovia (AG) 14.06.2006
Blocher, Christoph Partida populara svizra Turitg (ZH) 10.12.2003 31.12.2007
Merz, Hans-Rudolf PLD.Ils Liberals Appenzell dador (AR) 10.12.2003 31.10.2010
Calmy-Rey, Micheline Partida socialdemocrata Genevra (GE) 04.12.2002 31.12.2011
Schmid, Samuel Partida burgais democratica Berna (BE) 06.12.2000 31.12.2008
Deiss, Joseph Partida cristiandemocrata Friburg (FR) 11.03.1999 31.07.2006
Metzler-Arnold, Ruth Partida cristiandemocrata Appenzell dadens (AI) 11.03.1999 31.12.2003
Couchepin, Pascal PLD.Ils Liberals Vallais (VS) 11.03.1998 31.10.2009
Leuenberger, Moritz Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 27.09.1995 31.10.2010
Dreifuss, Ruth Partida socialdemocrata Genevra (GE) 10.03.1993 31.12.2002
Villiger, Kaspar PLD.Ils Liberals Lucerna (LU) 01.02.1989 31.12.2003
Felber, René Partida socialdemocrata Neuchâtel (NE) 09.12.1987 31.03.1993
Ogi , Adolf Partida populara svizra Berna (BE) 09.12.1987 31.12.2000
Cotti , Flavio Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 10.12.1986 30.04.1999
Koller, Arnold Partida cristiandemocrata Appenzell dadens (AI) 10.12.1986 30.04.1999
Kopp, Elisabeth PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 02.10.1984 12.01.1989
Delamuraz, Jean-Pascal PLD.Ils Liberals Vad (VD) 07.12.1983 30.03.1998
Stich, Otto Partida socialdemocrata Soloturn (SO) 07.12.1983 31.10.1995
Egli, Alphons Partida cristiandemocrata Lucerna (LU) 08.12.1982 31.12.1986
Friedrich, Rudolf PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 08.12.1982 20.10.1984
Schlumpf , Leon Partida populara svizra Grischun (GR) 05.12.1979 31.12.1987
Aubert, Pierre Partida socialdemocrata Neuchâtel (NE) 07.12.1977 31.12.1987
Honegger, Fritz PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 07.12.1977 31.12.1982
Chevallaz, Georges-André PLD.Ils Liberals Vad (VD) 05.12.1973 31.12.1983
Hürlimann, Hans Partida cristiandemocrata Zug (ZG) 05.12.1973 31.12.1982
Ritschard, Willi Partida socialdemocrata Soloturn (SO) 05.12.1973 03.10.1983
Furgler, Kurt Partida cristiandemocrata Son Gagl (SG) 08.12.1971 31.12.1986
Brugger, Ernst PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 10.12.1969 31.01.1978
Graber, Pierre Partida socialdemocrata Neuchâtel (NE) 10.12.1969 31.01.1978
Celio, Nello PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 15.12.1966 31.12.1973
Gnägi, Rudolf Partida populara svizra Berna (BE) 08.12.1965 31.12.1979
Bonvin, Roger Partida cristiandemocrata Vallais (VS) 27.09.1962 31.12.1973
Schaffner, Hans PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 15.06.1961 31.12.1969
Bourgknecht, Jean Partida cristiandemocrata Friburg (FR) 17.12.1959 03.09.1962
Spühler, Willy Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 17.12.1959 31.01.1970
Tschudi, Hans-Peter Partida socialdemocrata Basilea-Citad (BS) 17.12.1959 31.12.1973
von Moos, Ludwig Partida cristiandemocrata Sursilvania (OW) 17.12.1959 31.12.1971
Wahlen, Friedrich Traugott Partida populara svizra Berna (BE) 11.12.1958 31.12.1965
Chaudet, Paul PLD.Ils Liberals Vad (VD) 16.12.1954 28.11.1966
Holenstein, Thomas Partida cristiandemocrata Son Gagl (SG) 16.12.1954 20.11.1959
Lepori, Giuseppe Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 16.12.1954 24.11.1959
Streuli, Hans PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 22.12.1953 19.11.1959
Feldmann, Markus Partida populara svizra Berna (BE) 13.12.1951 03.11.1958
Weber, Max Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 13.12.1951 08.12.1953
Escher, Josef Partida cristiandemocrata Vallais (VS) 14.09.1950 26.11.1954
Rubattel, Rodolphe PLD.Ils Liberals Vad (VD) 11.12.1947 01.11.1954
Petitpierre, Max PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 14.12.1944 30.06.1961
Nobs, Ernst Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 15.12.1943 13.11.1951
Kobelt , Karl PLD.Ils Liberals Son Gagl (SG) 10.12.1940 05.11.1954
von Steiger, Eduard Partida populara svizra Berna (BE) 10.12.1940 09.11.1951
Stampfli, Walther PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 18.07.1940 18.11.1947
Celio, Enrico Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 22.02.1940 23.06.1950
Wetter, Ernst PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 15.12.1938 31.12.1943
Obrecht, Hermann PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 04.04.1935 20.06.1940
Etter, Philipp Partida cristiandemocrata Zug (ZG) 28.03.1934 19.11.1959
Baumann, Johannes PLD.Ils Liberals Appenzell dador (AR) 22.03.1934 31.12.1940
Meyer, Albert PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 12.12.1929 31.12.1938
Minger, Rudolf Partida populara svizra Berna (BE) 12.12.1929 31.12.1940
Pilet-Golaz, Marcel PLD.Ils Liberals Vad (VD) 13.12.1928 07.11.1944
Häberlin, Heinrich PLD.Ils Liberals Turgovia (TG) 12.02.1920 12.03.1934
Chuard, Ernest PLD.Ils Liberals Vad (VD) 11.12.1919 31.12.1928
Musy, Jean-Marie Partida cristiandemocrata Friburg (FR) 11.12.1919 30.04.1934
Scheurer, Karl PLD.Ils Liberals Berna (BE) 11.12.1919 14.11.1929
Haab, Robert PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 13.12.1917 31.12.1929
Ador, Gustave Partida liberal-conservativa Genevra (GE) 26.06.1917 31.12.1919
Calonder, Felix-Louis PLD.Ils Liberals Grischun (GR) 12.06.1913 12.02.1920
Decoppet, Camille PLD.Ils Liberals Vad (VD) 17.07.1912 07.11.1919
Schulthess, Edmund PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 17.07.1912 15.04.1935
Perrier, Louis PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 12.03.1912 16.05.1913
Motta, Giuseppe Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 14.12.1911 23.01.1940
Hoffmann, Arthur PLD.Ils Liberals Son Gagl (SG) 04.04.1911 19.06.1917
Schobinger, Josef Anton Partida cristiandemocrata Lucerna (LU) 17.06.1908
Forrer, Ludwig PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 11.12.1902 07.12.1917
Comtesse , Robert PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 14.12.1899 04.03.1912
Ruchet, Marc-Emile PLD.Ils Liberals Vad (VD) 14.12.1899 09.07.1912
Brenner, Ernst PLD.Ils Liberals Basilea-Citad (BS) 25.03.1897
Müller, Eduard PLD.Ils Liberals Berna (BE) 16.08.1895
Ruffy, Eugène PLD.Ils Liberals Vad (VD) 14.12.1893 31.10.1899
Lachenal, Adrien PLD.Ils Liberals Genevra (GE) 15.12.1892 31.12.1899
Zemp, Joseph Partida cristiandemocrata Lucerna (LU) 17.12.1891 17.06.1908
Frey, Emil PLD.Ils Liberals Basilea-Champagna (BL) 11.12.1890 11.03.1897
Hauser, Walter PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 13.12.1888
Deucher, Adolf PLD.Ils Liberals Turgovia (TG) 10.04.1883
Ruchonnet , Antoine Louis John PLD.Ils Liberals Vad (VD) 03.03.1881
Hertenstein, Wilhelm PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 21.03.1879
Bavier , Simeon PLD.Ils Liberals Grischun (GR) 10.12.1878 05.01.1883
Droz, Numa PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 18.12.1875 18.12.1892
Anderwert , Fridolin PLD.Ils Liberals Turgovia (TG) 10.12.1875
Hammer, Bernhard PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 10.12.1875 31.12.1890
Heer, Joachim PLD.Ils Liberals Glaruna (GL) 10.12.1875 31.12.1878
Borel, Eugène PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 07.12.1872 31.12.1875
Scherer, Johann Jakob PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 12.07.1872
Ceresole, Paul PLD.Ils Liberals Vad (VD) 01.02.1870 21.12.1875
Ruffy, Victor PLD.Ils Liberals Vad (VD) 06.12.1867
Welti, Emil PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 08.12.1866 31.12.1891
Challet-Venel, Jean-Jacques PLD.Ils Liberals Genevra (GE) 12.07.1864 07.12.1872
Schenk, Karl PLD.Ils Liberals Berna (BE) 12.12.1863
Dubs, Jakob PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 30.07.1861 28.05.1872
Pioda, Giovanni Battista PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 30.07.1857 26.01.1864
Knüsel , Melchior Josef Martin PLD.Ils Liberals Lucerna (LU) 14.07.1855 31.12.1875
Fornerod, Constant PLD.Ils Liberals Vad (VD) 11.07.1855 31.10.1867
Stämpfli, Jakob PLD.Ils Liberals Berna (BE) 06.12.1854 31.12.1863
Druey, Daniel-Henri PLD.Ils Liberals Vad (VD) 16.11.1848
Franscini, Stefano PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 16.11.1848
Frey-Herosé, Friedrich PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 16.11.1848 31.12.1866
Furrer, Jonas PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 16.11.1848
Munzinger, Martin J. PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 16.11.1848
Naeff, Wilhelm Matthias PLD.Ils Liberals Son Gagl (SG) 16.11.1848 31.12.1875
Ochsenbein, Ulrich PLD.Ils Liberals Berna (BE) 16.11.1848 06.12.1854

Ultima midada 15.09.2017

Tar il cumenzament da la pagina