Consiliile federale de cantoane

Num Partida Chantum Elegì / elegida ils Demissiunà
Metzler-Arnold, Ruth Partida cristiandemocrata Appenzell dadens (AI) 11.03.1999 31.12.2003
Koller, Arnold Partida cristiandemocrata Appenzell dadens (AI) 10.12.1986 30.04.1999
Merz, Hans-Rudolf PLD.Ils Liberals Appenzell dador (AR) 10.12.2003 31.10.2010
Baumann, Johannes PLD.Ils Liberals Appenzell dador (AR) 22.03.1934 31.12.1940
Leuthard, Doris Partida cristiandemocrata Argovia (AG) 14.06.2006
Schaffner, Hans PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 15.06.1961 31.12.1969
Schulthess, Edmund PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 17.07.1912 15.04.1935
Welti, Emil PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 08.12.1866 31.12.1891
Frey-Herosé, Friedrich PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 16.11.1848 31.12.1866
Frey, Emil PLD.Ils Liberals Basilea-Champagna (BL) 11.12.1890 31.03.1897
Tschudi, Hans-Peter Partida socialdemocrata Basilea-Citad (BS) 17.12.1959 31.12.1973
Brenner, Ernst PLD.Ils Liberals Basilea-Citad (BS) 25.03.1897 11.03.1911
Sommaruga, Simonetta Partida socialdemocrata Berna (BE) 22.09.2010
Schneider-Ammann, Johann N. PLD.Ils Liberals Berna (BE) 22.09.2010
Schmid, Samuel Partida burgais democratica Berna (BE) 06.12.2000 31.12.2008
Ogi , Adolf Partida populara svizra Berna (BE) 09.12.1987 31.12.2000
Gnägi, Rudolf Partida populara svizra Berna (BE) 08.12.1965 31.12.1979
Wahlen, Friedrich Traugott Partida populara svizra Berna (BE) 11.12.1958 31.12.1965
Feldmann, Markus Partida populara svizra Berna (BE) 13.12.1951 03.11.1958
von Steiger, Eduard Partida populara svizra Berna (BE) 10.12.1940 31.12.1951
Minger, Rudolf Partida populara svizra Berna (BE) 12.12.1929 31.12.1940
Scheurer, Karl PLD.Ils Liberals Berna (BE) 11.12.1919 14.11.1929
Müller, Eduard PLD.Ils Liberals Berna (BE) 16.08.1895 09.11.1919
Schenk, Karl PLD.Ils Liberals Berna (BE) 12.12.1863 18.07.1895
Stämpfli, Jakob PLD.Ils Liberals Berna (BE) 06.12.1854 31.12.1863
Ochsenbein, Ulrich PLD.Ils Liberals Berna (BE) 16.11.1848 31.12.1854
Berset, Alain Partida socialdemocrata Friburg (FR) 14.12.2011
Deiss, Joseph Partida cristiandemocrata Friburg (FR) 11.03.1999 31.07.2006
Bourgknecht, Jean Partida cristiandemocrata Friburg (FR) 17.12.1959 30.09.1962
Musy, Jean-Marie Partida cristiandemocrata Friburg (FR) 11.12.1919 30.04.1934
Calmy-Rey, Micheline Partida socialdemocrata Genevra (GE) 04.12.2002 31.12.2011
Dreifuss, Ruth Partida socialdemocrata Genevra (GE) 10.03.1993 31.12.2002
Ador, Gustave Partida liberal-conservativa Genevra (GE) 26.06.1917 31.12.1919
Lachenal, Adrien PLD.Ils Liberals Genevra (GE) 15.12.1892 31.12.1899
Challet-Venel, Jean-Jacques PLD.Ils Liberals Genevra (GE) 12.07.1864 31.12.1872
Heer, Joachim PLD.Ils Liberals Glaruna (GL) 10.12.1875 31.12.1878
Widmer-Schlumpf, Eveline Partida burgais democratica Grischun (GR) 12.12.2007 31.12.2015
Schlumpf , Leon Partida populara svizra Grischun (GR) 05.12.1979 31.12.1987
Calonder, Felix-Louis PLD.Ils Liberals Grischun (GR) 12.06.1913 31.12.1919
Bavier , Simeon PLD.Ils Liberals Grischun (GR) 10.12.1878 05.01.1883
Villiger, Kaspar PLD.Ils Liberals Lucerna (LU) 01.02.1989 31.12.2003
Egli, Alphons Partida cristiandemocrata Lucerna (LU) 08.12.1982 31.12.1986
Schobinger, Josef Anton Partida cristiandemocrata Lucerna (LU) 17.06.1908 27.11.1911
Zemp, Joseph Partida cristiandemocrata Lucerna (LU) 17.12.1891 17.06.1908
Knüsel , Melchior Josef Martin PLD.Ils Liberals Lucerna (LU) 14.07.1855 31.12.1875
Burkhalter, Didier PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 16.09.2009 31.10.2017
Felber, René Partida socialdemocrata Neuchâtel (NE) 09.12.1987 31.03.1993
Aubert, Pierre Partida socialdemocrata Neuchâtel (NE) 07.12.1977 31.12.1987
Graber, Pierre Partida socialdemocrata Neuchâtel (NE) 10.12.1969 31.01.1978
Petitpierre, Max PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 14.12.1944 30.06.1961
Perrier, Louis PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 12.03.1912 16.05.1913
Comtesse , Robert PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 14.12.1899 04.03.1912
Droz, Numa PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 18.12.1875 31.12.1892
Borel, Eugène PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 07.12.1872 31.12.1875
Stich, Otto Partida socialdemocrata Soloturn (SO) 07.12.1983 31.10.1995
Ritschard, Willi Partida socialdemocrata Soloturn (SO) 05.12.1973 16.10.1983
Stampfli, Walther PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 18.07.1940 31.12.1947
Obrecht, Hermann PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 04.04.1935 31.07.1940
Hammer, Bernhard PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 10.12.1875 31.12.1890
Munzinger, Martin J. PLD.Ils Liberals Soloturn (SO) 16.11.1848 06.02.1855
Furgler, Kurt Partida cristiandemocrata Son Gagl (SG) 08.12.1971 31.12.1986
Holenstein, Thomas Partida cristiandemocrata Son Gagl (SG) 16.12.1954 31.12.1959
Kobelt , Karl PLD.Ils Liberals Son Gagl (SG) 10.12.1940 31.12.1954
Hoffmann, Arthur PLD.Ils Liberals Son Gagl (SG) 04.04.1911 19.06.1917
Naeff, Wilhelm Matthias PLD.Ils Liberals Son Gagl (SG) 16.11.1848 31.12.1875
von Moos, Ludwig Partida cristiandemocrata Sursilvania (OW) 17.12.1959 31.12.1971
Cassis, Ignazio PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 20.09.2017
Cotti , Flavio Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 10.12.1986 30.04.1999
Celio, Nello PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 14.12.1966 31.12.1973
Lepori, Giuseppe Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 16.12.1954 31.12.1959
Celio, Enrico Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 22.02.1940 15.10.1950
Motta, Giuseppe Partida cristiandemocrata Tessin (TI) 14.12.1911 23.01.1940
Pioda, Giovanni Battista PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 30.07.1857 26.01.1864
Franscini, Stefano PLD.Ils Liberals Tessin (TI) 16.11.1848 19.07.1857
Häberlin, Heinrich PLD.Ils Liberals Turgovia (TG) 12.02.1920 30.04.1934
Deucher, Adolf PLD.Ils Liberals Turgovia (TG) 10.04.1883 10.07.1912
Anderwert , Fridolin PLD.Ils Liberals Turgovia (TG) 10.12.1875 25.12.1880
Maurer, Ueli Partida populara svizra Turitg (ZH) 10.12.2008
Blocher, Christoph Partida populara svizra Turitg (ZH) 10.12.2003 31.12.2007
Leuenberger, Moritz Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 27.09.1995 31.10.2010
Kopp, Elisabeth PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 02.10.1984 12.01.1989
Friedrich, Rudolf PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 08.12.1982 20.10.1984
Honegger, Fritz PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 07.12.1977 31.12.1982
Brugger, Ernst PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 10.12.1969 31.01.1978
Spühler, Willy Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 17.12.1959 31.01.1970
Streuli, Hans PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 22.12.1953 31.12.1959
Weber, Max Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 13.12.1951 31.01.1954
Nobs, Ernst Partida socialdemocrata Turitg (ZH) 15.12.1943 31.12.1951
Wetter, Ernst PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 15.12.1938 31.12.1943
Meyer, Albert PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 12.12.1929 31.12.1938
Haab, Robert PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 13.12.1917 31.12.1929
Forrer, Ludwig PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 11.12.1902 31.12.1917
Hauser, Walter PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 13.12.1888 22.10.1902
Hertenstein, Wilhelm PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 21.03.1879 27.11.1888
Scherer, Johann Jakob PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 12.07.1872 23.12.1878
Dubs, Jakob PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 30.07.1861 28.05.1872
Furrer, Jonas PLD.Ils Liberals Turitg (ZH) 16.11.1848 25.07.1861
Parmelin, Guy Partida populara svizra Vad (VD) 09.12.2015
Delamuraz, Jean-Pascal PLD.Ils Liberals Vad (VD) 07.12.1983 31.03.1998
Chevallaz, Georges-André PLD.Ils Liberals Vad (VD) 05.12.1973 31.12.1983
Chaudet, Paul PLD.Ils Liberals Vad (VD) 16.12.1954 31.12.1966
Rubattel, Rodolphe PLD.Ils Liberals Vad (VD) 11.12.1947 31.12.1954
Pilet-Golaz, Marcel PLD.Ils Liberals Vad (VD) 13.12.1928 31.12.1944
Chuard, Ernest PLD.Ils Liberals Vad (VD) 11.12.1919 31.12.1928
Decoppet, Camille PLD.Ils Liberals Vad (VD) 17.07.1912 31.12.1919
Ruchet, Marc-Emile PLD.Ils Liberals Vad (VD) 14.12.1899 13.07.1912
Ruffy, Eugène PLD.Ils Liberals Vad (VD) 14.12.1893 31.10.1899
Ruchonnet , Antoine Louis John PLD.Ils Liberals Vad (VD) 03.03.1881 14.09.1893
Ceresole, Paul PLD.Ils Liberals Vad (VD) 01.02.1870 31.12.1875
Ruffy, Victor PLD.Ils Liberals Vad (VD) 06.12.1867 29.12.1869
Fornerod, Constant PLD.Ils Liberals Vad (VD) 11.07.1855 31.10.1867
Druey, Daniel-Henri PLD.Ils Liberals Vad (VD) 16.11.1848 29.03.1855
Couchepin, Pascal PLD.Ils Liberals Vallais (VS) 11.03.1998 31.10.2009
Bonvin, Roger Partida cristiandemocrata Vallais (VS) 27.09.1962 31.12.1973
Escher, Josef Partida cristiandemocrata Vallais (VS) 14.09.1950 09.12.1954
Hürlimann, Hans Partida cristiandemocrata Zug (ZG) 05.12.1973 31.12.1982
Etter, Philipp Partida cristiandemocrata Zug (ZG) 28.03.1934 31.12.1959

Ultima midada 15.09.2017

Tar il cumenzament da la pagina