Ulrich Ochsenbein

Ochsenbein, Ulrich

Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 24.11.1811
Lieu da burgais: Nidau
Chantum: Berna (BE)
Elegì / elegida ils: 16.11.1848
Demissiunà: 31.12.1854
Mort ils: 03.11.1890

Successur da cussegliera federala: Jakob Stämpfli



Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Elegì / elegida en 1 scrutini cun 92 vuschs

  • Cedels da votar cumpartids: 132
  • Cedels da votar returnads: 132
  • Cedels da votar vids: 0
  • Cedels da votar nunvalaivelsl: 0
  • Cedels da votar valaivels: 132
  • Pli absolut: 67

Ulteriuras vuschs han obtegnì: Charles Neuhaus BE (13), Henri Druey VD (12), Verschiedene/ divers (15)

Schefs dals departaments
Onn Departament Suppleant/a
1848 - 1854 Departament militar

Ultima midada 29.06.2017

Tar il cumenzament da la pagina