Chanceliers federals

Num Partida Chantum Elegì / elegida ils Demissiunà
Mousson, Jean Marc Samuel Isaac Vad (VD)
von Flüe AmRhyn, Josef Franz von Sales Johann Baptist Karl Nikolaus PLD.Ils Liberals Lucerna (LU)
Thurnherr, Walter Partida cristiandemocrata Argovia (AG) 09.12.2015
Casanova , Corina Partida cristiandemocrata Grischun (GR) 12.12.2007 31.12.2015
Huber-Hotz , Annemarie PLD.Ils Liberals Zug (ZG) 15.12.1999 31.12.2007
Couchepin, François PLD.Ils Liberals Vallais (VS) 12.06.1991 31.12.1999
Buser , Walter Partida socialdemocrata Basilea-Champagna (BL) 11.06.1981 30.06.1991
Huber , Karl Partida cristiandemocrata Son Gagl (SG) 14.12.1967 30.06.1981
Oser , Charles PLD.Ils Liberals Vad (VD) 13.12.1951 31.12.1967
Leimgruber , Oskar Partida cristiandemocrata Friburg (FR) 15.12.1943 10.11.1951
Bovet , George PLD.Ils Liberals Neuchâtel (NE) 22.03.1934 31.12.1943
Käslin , Robert PLD.Ils Liberals Sutsilvania (NW) 26.03.1925 31.03.1934
von Steiger , (Alfred Armand) Adolf PLD.Ils Liberals Berna (BE) 11.12.1918 01.03.1925
Schatzmann , Hans PLD.Ils Liberals Argovia (AG) 16.12.1909 31.12.1918
Ringier , (Karl Albrecht) Gottlieb PLD.Ils Liberals Berna (BE) 14.12.1881 31.12.1909
Schiess , Johann Ulrich PLD.Ils Liberals Appenzell dador (AR) 16.12.1848 31.12.1881

Ultima midada 29.08.2017

Tar il cumenzament da la pagina