Retschertga textuala integrala


Entschatta dals cuntegns

Entschatta dal navigatur

Fin dal navigatur



Hans Schaffner

Bild des Bundespräsidenten Hans Schaffner
Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 16.12.1908
Lieu da burgais: Gränichen
Chantun da burgais: Argovia (AG)
Elegì / elegida ils: 15.06.1961
Demissiunà : 31.12.1969
Mort ils: 26.11.2004

Successur da cusseglier federal: Max Petitpierre
Antecessur da cusseglier federal: Ernst Brugger

Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Schef / scheffa dal departament


Onn Schef / scheffa Suppleant/a
1961 - 1969 Departement da l''economia publica  

Fin dals cuntegns



http://www.admin.ch/br/dokumentation/mitglieder/details/index.html?lang=rm