Retschertga textuala integrala


Entschatta dals cuntegns

Entschatta dal navigatur

Fin dal navigatur



Max Petitpierre

Fotografia dal cusseglier federal Max Petitpierre
Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 26.02.1899
Lieu da burgais: Neuchâtel + Couvet
Chantun da burgais: Neuchâtel (NE)
Elegì / elegida ils: 14.12.1944
Demissiunà : 30.06.1961
Mort ils: 25.03.1994

Successur da cusseglier federal: Marcel Pilet-Golaz
Antecessur da cusseglier federal: Hans Schaffner

Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Schef / scheffa dal departament


Onn Schef / scheffa Suppleant/a
1945 - 1961 Departament politic  

Fin dals cuntegns



http://www.admin.ch/br/dokumentation/mitglieder/details/index.html?lang=rm