Retschertga textuala integrala


Entschatta dals cuntegns

Entschatta dal navigatur

Fin dal navigatur



Hermann Obrecht

Fotografia dal cusseglier federal Hermann Obrecht
Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 26.03.1882
Lieu da burgais: Grenchen
Chantun da burgais: Soloturn (SO)
Elegì / elegida ils: 04.04.1935
Demissiunà : 20.06.1940
Mort ils: 21.08.1940

Successur da cusseglier federal: Edmund Schulthess
Antecessur da cusseglier federal: Walther Stampfli

Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Schef / scheffa dal departament


Onn Schef / scheffa Suppleant/a
1934 - 1940 Departement da l''economia publica  

Fin dals cuntegns



http://www.admin.ch/br/dokumentation/mitglieder/details/index.html?lang=rm