Retschertga textuala integrala


Entschatta dals cuntegns

Entschatta dal navigatur

Fin dal navigatur



Albert Meyer

Fotografia dal cusseglier federal Albert Meyer
Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 13.03.1870
Lieu da burgais: Fällanden + Zürich
Chantun da burgais: Turitg (ZH)
Elegì / elegida ils: 12.12.1929
Demissiunà : 31.12.1938
Mort ils: 22.10.1953

Successur da cusseglier federal: Robert Haab
Antecessur da cusseglier federal: Ernst Wetter

Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Schef / scheffa dal departament


Onn Schef / scheffa Suppleant/a
1934 - 1938 Departament da finanzas e da duana  
1930 - 1934 Departament da l''intern  

Fin dals cuntegns



http://www.admin.ch/br/dokumentation/mitglieder/details/index.html?lang=rm