Retschertga textuala integrala


Entschatta dals cuntegns

Entschatta dal navigatur

Fin dal navigatur



Robert Haab

Fotografia dal cusseglier federal Robert Haab
Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 08.08.1865
Lieu da burgais: Wädenswil
Chantun da burgais: Turitg (ZH)
Elegì / elegida ils: 13.12.1917
Demissiunà : 31.12.1929
Mort ils: 15.10.1939

Successur da cusseglier federal: Ludwig Forrer
Antecessur da cusseglier federal: Albert Meyer

Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Schef / scheffa dal departament


Onn Schef / scheffa Suppleant/a
1918 - 1929 Departament da posta e da viafier  

Fin dals cuntegns



http://www.admin.ch/br/dokumentation/mitglieder/details/index.html?lang=rm