Retschertga textuala integrala


Entschatta dals cuntegns

Entschatta dal navigatur

Fin dal navigatur



Simeon Bavier

Fotografia dal cusseglier federal Simeon Bavier
Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 16.09.1825
Lieu da burgais: Chur
Chantun da burgais: Grischun (GR)
Elegì / elegida ils: 10.12.1878
Demissiunà : 05.01.1883
Mort ils: 27.01.1896

Successur da cusseglier federal: Joachim Heer
Antecessur da cusseglier federal: Adolf Deucher

Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Schef / scheffa dal departament


Onn Schef / scheffa Suppleant/a
1882 Departament politic  
1880 - 1881 Departament da posta e da viafier  
1879 Departament da finanzas e da duana  

Fin dals cuntegns



http://www.admin.ch/br/dokumentation/mitglieder/details/index.html?lang=rm