Retschertga textuala integrala


Entschatta dals cuntegns

Entschatta dal navigatur

Fin dal navigatur



Joachim Heer

Fotografia dal cusseglier federal Joachim Heer
Partida: PLD.Ils Liberals (PLD)
Naschì / naschida ils: 25.09.1825
Lieu da burgais: Glarus
Chantun da burgais: Glaruna (GL)
Elegì / elegida ils: 10.12.1875
Demissiunà : 31.12.1878
Mort ils: 01.03.1879

Successur da cusseglier federal: Melchior Josef Martin Knüsel
Antecessur da cusseglier federal: Simeon Bavier

Detagls tar l'elecziun en il cussegl federal

Schef / scheffa dal departament


Onn Schef / scheffa Suppleant/a
1878 Departament da viafers e da commerzi  
1877 Departament politic  
1876 Departament da posta e da telegraf  

Fin dals cuntegns



http://www.admin.ch/br/dokumentation/mitglieder/details/index.html?lang=rm